Ne të ndihmuar bota në rritje që nga viti 1983

çelik lidhje Thimbles

Stainless steel Thimbles ka një shumëllojshmëri të metodave të lidhjes. Llojet më të zakonshme të pajisje tub përfshijnë compression, ngjeshja, lidhje të jetojnë, lloj shtytje, shtytje lloji vidë, fole lloji bashkoj, lloj lidhje të jetojnë fllanxhë, llojin saldim dhe saldim dhe lidhje konvencionale. Kombinuar lidhje rrjedh seri. Këto metoda lidhje, bazuar në parimet e tyre të ndryshme, kanë qëllime të ndryshme të aplikimit, por shumica e tyre janë të lehtë për të instaluar, të ngurta dhe të besueshëm. Shumica e nënshkrimin unaza apo materialeve rondelë përdorura në lidhje janë gome silikoni, gome nitrile, dhe gome EPDM që plotësojnë kërkesat e standardeve kombëtare, duke eliminuar shqetësimet e përdoruesit.

Press hap lidhja

1. tub Broken: prerë tub sipas gjatësisë së kërkuar. Kur tub është prishur, forca nuk është shumë e madhe për të parandaluar tub nga të qenit jashtë raundit.

2. Hiq burrs: Pas tub është prerë, e papastërti duhet të hiqen për të shmangur prerjen unazë vulë.

3, duke shënuar line: Në mënyrë për të futur plotësisht fole tub, ju duhet të shënojë gjatësinë e hyrjes në fund të tub.

4. Montimi: Unaza nënshkrimin duhet të jetë i instaluar si duhet në brazdë U-formë të përshtatshëm tub, futur tub në prizë tub, dhe të presin për crimping.

5. Crimping: Kur crimping, pjesa e ngritur e tubit është vendosur në brazdë konkave të vdesin, dhe nofullat janë mbajtur pingul me aksin e tubit.

6. Kontrolloni: Pas crimping është e përfunduar, përdorni një matës të veçantë për të kontrolluar dimensionet crimping.


Ora Post: Sep-18-2018
WhatsApp Online Chat!