Stainless Steel Long D Shackles Long Type manufacturers and suppliers | Rui De Tai
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Нерѓосувачки челик Долго D окови долг

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детали за производот

  1. опис на типот на нерѓосувачки челик Долго D окови Long

  ПОДАТОЦИ

  Нерѓосувачки челик Долго D окови долг

  • Материјал: нерѓосувачки челик, или SS304 SS316

  25.png

  Погоден за употреба со кревање

  Димензии (mm)

  WLL (kg)

  BL
  (kg)

  А

  B

  C

  D

  4

  4

  8

  30

  175

  700

  5

  5

  10

  37,5

  313

  1250

  6

  6

  12

  45

  450

  1800

  8

  8

  16

  60

  688

  2750

  10

  10

  20

  75

  813

  3250

  12

  12

  24

  90

  1600

  6400

  2. Спецификација за производ од типот на нерѓосувачки челик Долго D окови Long

  Точка: нерѓосувачки челик Долго D окови долг

  Тип: долг

  Големина: од 4mm до 12mm

  Пакување: ПП торба + картон + палети, или во согласност со клиенти

  Транспорт пристаниште: Кингдао пристаниште или други пристаништа во Кина

  Испорака: со брод или со авион

   

  1. Дали сте фабрика или трговско друштво?

  Почнавме како фабрика сидро синџир пред околу 20 години и постепено се разви во голем производител во морските резерви.

  Во исто време, за да се одговори на зголемената барањата од нашите клиенти во нови области, ние се прошири на нашите надлежности да местење на хардвер и сврзувачки елементи и други поврзани со хардвер со поставување на цврсто партнерство со други фабрики.

  Сега ние сме горди да кажеме дека RUI DE ТАИ е рангиран како главен снабдувач на синџири и местење на хардвер во северниот дел на Кина.

   

  2. Таму каде што се наоѓа вашата фабрика?

  Нашата фабрика се наоѓа во Jimo, Кингдао Сити, провинцијата Шандонг, Кина.

  Вие сте добредојдени да не посетите во секое време за идна соработка.

   

  3. Кои производи не ви снабдување?

  Како што споменавме погоре, обезбедување на сите видови на морски материјали, синџири, местење на хардвер, сврзувачки елементи, а поврзани со хардвер.

   

  4. Како да се контрола на квалитетот?

  Со поставување на контрола на квалитетот на поени и инспекција на секој процес на производство со строги стандарди, неисправни производи ќе бидат елиминирани до пакување и испорака.

  За партнер фабрики, ние ги користиме на сеопфатен систем на стандарди за квалитет за да се оцени на производна линија. Исто така, нашите професионални КК тим ќе ги спроведе проверка на лице место, а заврши проверка производ пред породувањето.

   

  5. Зошто се повеќе доверба отколку во други фабрики?

  Брз одговор:

  Ние повратни информации на вашите прашања веднаш 24 часа на ден, 7 дена секоја недела.

  Конкурентна цена:

  Ние може да обезбеди повеќе конкурентна цена врз основа на исто ниво на квалитет од страна на повеќе ефикасно управување во секој процес.

  Еден-стоп решение:

  Само велат дека она што ви треба, а ние ќе дознаам едно решение за вашиот бизнис да се спаси

  вашето време и напор.

   

  6. Како можам да се плати?

  Ние прифаќаме 30% исплата однапред и 70% пред пратката за прв соработка, или од T / T или L / C.

   

  7. Како можам да ја прими стоката?

  Со нашите професионални превоз агенти, ние сме способни за производи испорака на повеќето пристаништа во целиот свет. Врата до врата сервис е исто така поддржана. ФОБ, C & F, CIF најчесто се користат трговски услови.

   

  Добредојдовте да се купи на големо и мало нашата топла продажба нерѓосувачки челик долго г окови долг. Ние сме една од производителите на повеќето професионални и водечки местење на производи и добавувачи. Ве молиме да бидат слободни да добијат бесплатен примерок од нас и се јавите во нашата фабрика за повеќе информации.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!